دانلود فایل های دانشجویی , دستورالعمل های اجرای.مستندات.روش های اجرایی.تحقیق ,مقاله , پاورپوینت و ...

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

pic1 pic2 pic3

پاورپوینت مترو

پاورپوینت مترو

38اسلاید

چکيده محتواي فايل:

مترو در جهان:

ایده احداث مترو اولین بار بطور جدی در کشورهای انگلستان و آلمان مطرح شد که این ایده اولیه به این صورت بود که دو ایستگاه اصلی راه آهن در دو سوی شهر توسط یک محور زیرزمینی به هم متصل شود.
ـ اولین طرح : سال ۱۸۶۳ میلادی در شهر لندن بود که یک قطار زیرزمینی به کمک نیروی لوکوموتیو بخاری، مسافران را جابجا می کرد.
ـ در سال ۱۸۹۰ میلادی در شهر برلین اولین قطار زیرزمینی که به کمک الکتریسیته حرکت می کرد، به کار افتاد.
ـ اولین مترو در آسیا در سال ۱۹۲۷ میلادی در ژاپن مورد بهره برداری قرار گرفت.
ـ در آمریکا اولین مترو در سال۱۸۹۲ میلادی در شهر شیکاگو ساخته شد که بیشترین مسیر آن روی زمین احداث شد.

ـ  اولین مترویی که مسیر حرکت آن کاملاً در زیرزمین قرارداشت در شهرهای بوستن در سال۱۸۹۷ میلادی و نیویورک ۱۹۰۴ میلادی ساخته شدند.

 

پدافند عامل و غیر عامل

پدافند شامل عامل و غیر عامل میشود:

پدافند عامل که در زمان جنگ داشتن تجهيزات دفاعي ، هوایی، زمینی، دریایی، که معمولا در زمان جنگ جهت دفاع استفاده میشود.

 

پدافند غیر عامل

 

پدافند غیر عامل : کاربرد آن هم در مواقع جنگ است و هم در مواقع صلح برای پيش بيني و پيش گیری و کاستن از خسارت ناشي از جنگ ، بلایاي طبيعي میباشد. کشورهاي پیشرفته مانند آمريکا و روسيه و کشورهاي اروپایی با توجه به تجربه جنگ و آمريکا با وجود بلايای طبيعي (گرد بادها و طوفانهای شديد) معمولا پناهگاههایی را دارند که در زمانهای مورد نظر از آن استفاده میکنند.

 

مواردی از پدافند غیر عامل در جهان :

آلمان :پس از پایان جنگ جهانی دوم دولت آلمان توسعه ملاحظات و اقدامات پدافند غیر عامل را در راستای سیاست تنش زدایی قرار داد . در حال حاضر بسیاری از تاسیسات و ساختمانهای این کشور به صورت دو منظوره احداث می شود .و علاوه بر کار بری متفاوت در شرایط عادی در شرایط بحران به پناهگاه تبدیل می شود که از جمله این مراکز می توان به خطوط راه آهن زیر زمینی ، ایستگاهای مترو و.... اشاره کرد.

شوروی سابق :در کشور شوروی سابق سازمان دفاع غیر عامل در اواسط سال 1960 میلادی تاسیس گردید و به سرعت توسعه یافت از سال 1966 با تحولی بزرگ ،تجدید سازمان گردید و ساخت پناهگاههای ضد هسته ای و دو منظوره کردن بسیاری از تاسیسات مانند ایستگاهها و معابر مترو ازهمان زمان در دستور کار قرار گرفت و با ساخت استحکامات ایمن و زره های مقاوم در مقابل بمب و موشک توسعه یافت .

 

سوئیس:دولت این کشور علی رغم اتخاذ سیاست بی طرفی در طول دو جنگ جهانی و علیرغم آنکه به لحاظ موقعیت ژئو پلتیکی مورد تهدید هیچ کشوری نیست با این وجود این کشور موضوع پدافند غیر عامل را به صورت جدی پی گیری نموده به طوری که سازمان دفاع غیر عامل تمامی امکانات از قبیل : آب ، غذا ، دارو و سایر مایحتاج مردم را به صورتی که قبل از فاسد شدن تعویض می گردند  در پناهگاههای مقاوم زیر زمینی قرار داده است حتی در تونلها و پلهای مهم این کشور مکانهایی برای مواد منفجره تعبیه شده است که در صورت وقوع شرایط جنگی و بحرانی نسبت به انهدام آنها اقدام نمایند و مردم این کشور با توجه به آموزشهایی که دیده اند به اهمیت این موضوع واقف هستند .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file100_1851396_8367.zip10.3 MB

پاورپوينت کاربرد نقشه های شناختی فازی در FMEA

پاورپوينت کاربرد نقشه های شناختی فازی در FMEA 50اسلاید چکيده محتواي فايل: کاربرد نقشه های شناختی فازی در FMEA (مطالعه موردی ایران خودرو)   Application of Fuzzy Cognitive Maps in FMEA       فهرست مطالب:   مقدمه   مرور ادبیات FMEA و Fuzzy FMEA    روش های خودکار سازی FMEA   نقشه های شناختی فازی ( FCM )   مطالعه موردی   ن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت دیوارپوش

پاورپوینت دیوارپوش 22اسلاید چکيده محتواي فايل: دیوارپوش آشنایی با انواع دیوار پوش •از نخستين روزي که بشر به ساخت سرپناه براي خود پرداخت ، به اين موضوع انديشيد که چگونه فضاي زندگي خود و به خصوص ديوارها را تزيين نمايد که نتيجه آن به ابداع ديوارپوش هاي متفاوت گرديد. •ديوارپوش ها را مي توان به طور کلي به دو دسته ديوار پوش هاي خارجي و داخلي تقسيم کرد.   ديوار پوش هاي خارجي • ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت محوطه سازی مکانهای ورزشی

پاورپوینت محوطه سازی مکانهای ورزشی 36اسلاید چکيده محتواي فايل: محوطه سازی مکانهای ورزشی خط کشی زمین های ورزشی زمین های سرپوشیده قبل از خط کشی باید طرح ان به دقت در نظر گرفته شود تا از نزدیک شدن بیش از حد خطوط به هم جلوگیری شود. جدول زیر ویژگی های خطوط در سالن سرپوشیده را نشان میدهد:   عرض خطوط رنگ خطوط ورزش 40 میلی متر سفید بدمینتون 50 میلی متر سیاه بسکتبال 50 میلی متر پرتغ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت بررسی نحوه اجرای نگهداری و تعمیرات درکارخانه کاشی یزد سرام کویر

پاورپوینت بررسی نحوه اجرای نگهداری و تعمیرات درکارخانه کاشی یزد سرام کویر 40اسلاید چمیده محتوای فایل: بررسی   نحوه اجرای نگهداری و تعمیرات در کارخانه کاشی یزد سرام کویر فهرست معرفی کارخانه چگونگی روند خط تولید مراحل اجرای سیستم نت قابلیت اطمینان قابلیت تعمیر قابلیت دسترسی استراتژی نت موجود در کارخانه برنامه ریزی و کنترل نت دفتر برنامه ریزی نت برون سپاری گارانتی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه