دانلود فایل های دانشجویی , دستورالعمل های اجرای.مستندات.روش های اجرایی.تحقیق ,مقاله , پاورپوینت و ...

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

pic1 pic2 pic3

پاورپوینت مرکز هنری وکسنر

پاورپوینت مرکز هنری وکسنر

30اسلاید

چکيده محتواي فايل:

مرکز هنری وکسنر

دیکانستراکشن
دیکانستراکشن در فارسی به ساختار زدایی ، شالوده شکنی ، واسازی ، بنیان فکنی ، ساختار شکنی و بن فکنی ترجمه شده است . شاید این کثرت اسامی به دلیل آن باشد که دیکانستراکشن یک نگرش چند وجهی و چند معنایی به دال و مدلول و هر نوع متنی دارد.

دیکانستراکتیویسم «Deconstruction» یا ساختار شکنی برای اولین بار در دهه های 60 و 70 توسط فیلسوف فرانسوی، الجزایری ژاک دریدا «Jacques Derrida» در عرصه فلسفه و ادبیات مطرح شد. دریدا گفتار فلسفی غرب را که در گفتار مقدم بر نوشتار است را زیر سوال برده و مفاهیم جدیدی را در رابطه با گفتار «speech» و نوشتار «writing» بیان می کند. او بین نوشتار و گفتار فرق می‌گذارد و می‌گوید در طول تاریخ غرب از افلاطون تا به حال، تأكید بر لوگوسانتریك بوده است؛ یعنی تاکید بر روی گفتار . به بیان دیگر تقدم گفتار بر نوشتار و وحدت میان دال و مدلول. یعنی هر جا دال می¬آید، مدلول هم باید باشد. این اساس لوگوسانتریسم است كه دریدا این نظریه را نقد می‌كند.

 

 

معنی دکانستراکتیویسم در فرهنگ لغت «لیتره» در زبان فرانسوی در غالب سه معنا آورده شده است: اولین مورد اصطلاح دستوری آن است، به معنای بر هم زدن ساختار دستوری واژه‌های یك جمله . به عبارتی دیگر، اگر كلمات یك جمله را عوض كنید، آن جمله را دكانستراك كرده‌اید. معنای دوم، معنای باز كردن و پیاده كردن است، یعنی باز كردن و پیاده كردن قطعات یك دستگاه، برای حمل آن به جای دیگر. اما معنایی كه خیلی به ژاک دریدا بسیار به آن توجه می‌كند، معنای «رفلكسیو» آن است؛ یعنی خودساختارشكنی که از خارج تحمیل نمی‌شود، بلكه ساختار، خود به خود تغییر پیدا می كند.

 

دیکانستراکشن از منظر معماری

با اينكه سال 1988 سال اوج ديكانستراكشن به شمار مي آيد اما نزديك به يك دهه بود كه جهت گيري هاي طراحي به اين سمت بود. قبل از آغاز سال 80 مشخص بود كه اتفاق جديدي در شرف وقوع است . به نظر مي رسيد كه معماران مختلف در جاهاي متفاوتي ساختمان ها و قطعاتي از ساختمان ها را با زواياي عجيبي در معرض نمايش قرار مي دهند به گونه اي كه شديداً‌با يكديگر برخورد داشتند و حتي در يكديگر نفوذ مي كنند .

از نخستين آثاري كه سرآغاز اين حركت بودند مي توان به موزه هنر هاي دستي « مه ير »  در فرانكفورت ( 1979) ،‌موزه ي عالي « مه ير »‌براي آتلانتا ،‌جورجيا (‌1980)‌و ... اشاره كرد .

در تمام اين آثار كه قبل از موزه ي هنرهاي بصري وكسنر طراحي شدند نوع خاصي از هندسه طراحي شده بود كه با هندسه ي ديگر آثار معماري متفاوت بود.

آیزنمن و معماری دیکانستراکشن

دیکانستراکتیویسم از اواخر دهه 80 توسط معمارانی مانند پیتر آیزنمن «Peter Eisenman»، برنارد چومی «Bernard Chumi» و ... در معماری مطرح شد. دیکانستراکتیویسم سعی دارد تا ساختار اندیشه و نظم محوری را که به جهان ما تحمیل شده را تغییر دهد. چنین معنایی که از طریق ساختاری نظام یافته تحمیل می شود، تفسیرهای دیگری که در همان زمینه با اعتباری یکسان عرضه می شوند را سرکوب کرده و امکان تنوع فکری و ذهنی خارج از این چهارچوب را به خصوص از مخاطب می گیرد.
دیکنستراکتیویسم با نگاهی متفاوت ، قواعد زیباشناسانه معماری، بالاخص بیان و نظم فرمال و خطی را به چالش در آورده و بنیان فکنی می کند؛ رویکردی جدید در معماری جهت یافتن تعاریفی نوتر از درک مفاهیم زیبایی شناسی در گستره فرم و معنا. دوری از نظم دکارتی، هندسه، تجزیه فرم و فقدان هر گونه مرکزیتی با به کارگیری عناصر متضاد و ابهام در روابط بین آنها از خصوصیات این سبک به شمار می رود.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file152_1852915_5074.zip5.1 MB

پاورپوینت بلایا و حوادث غیر طبیعی

پاورپوینت بلایا و حوادث غیر طبیعی 69اسلاید چکيده محتواي فايل: نگاهی بر بلایا و حوادث غیر طبیعی بلایا (Disasters )  تعریف --هر گونه وقایع مخرب که موجب اختلال در عملکرد طبیعی جامعه  شود -- هر گونه انقطاع اکولوژیک یا موقعیت های اورژانسی که بعلت دامنه وشدت آن موجب مرگ ، صدمات ، بیماریها .... شده  و ماهیت آسیب بنحوی باشد که قابل اداره مناسب با استفاده از روند ها و منابع موجود ن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت ویروس تروجان

پاورپوینت ویروس تروجان 53اسلاید معرفی ویروس تروجان چکيده محتواي فايل: ویروس چیست؟ ویروس یک برنامه(کد)بسیار کوچکی است که بر روی برنامه های بزرگتر سوار می شوند(در بین کدهای اصلی یک برنامه دیگر که معمولاً پرکاربرد می باشند قرار می گیرند) و به محض نصب برنامه اصلی خود را وارد سیستم شخص قربانی می کنند و هنگام اجرای برنامه به طور خودکار اجرا می شوند و شروع به تخریبــــــ (کارهایی که نویسنده ویر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت ناسازگاری در کودکان

پاورپوینت ناسازگاری در کودکان 123اسلاید چکيده محتواي فايل: مدل های مختلف ناسازگاری در کودکان  کمبودتوجه 6 مورد ازموارد زیر در طول 6 ماه در دو محیط:     عدم توجه به جزئیات و اشتباه ناشی از بی دقتی عدم تحمل و حوصله برای کار های نیاز مند دقت به نظر می رسد گوش نمی دهند ناتوانی در پیروی از دستورات و اتمام تکالیف     مشکل در برنامه ریزی و تنظیم تکالیف پرهیز از امور م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت خانه سینما

پاورپوینت خانه سینما 10اسلاید چکيده محتواي فايل: خانه سینما فیاپف کیست؟ یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های حرفه‌ای فعال در دنیای سینما فیاپف تهیه‌کنندگان را از طریق انجمن‌های ملی خودشان نمایندگی می‌کند در بعضی موارد نظیر ایران، اعضای فیاپف گستره‌ی بیشتری از سینماگران را نمایندگی می‌کنند فیاپف از هر پنج قاره عضو دارد   اهداف اصلی فیاپف صیانت از منافع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه