دانلود فایل های دانشجویی , دستورالعمل های اجرای.مستندات.روش های اجرایی.تحقیق ,مقاله , پاورپوینت و ...

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

pic1 pic2 pic3

پاورپوینت تاسیسات و تجهیزات شهری پارکینگ

پاورپوینت تاسیسات و تجهیزات شهری _ پارکینگ

60اسلاید

 

چکيده محتواي فايل:

تاسیسات و تجهیزات شهری _ پارکینگ

فهرست:

•1مبانی نظری
•2اهمیت و ضرورت پارکینگ
•3مفاهیم و دیدگاه ها
•4مكانيابي پاركينگ
•5معيارهاي موثر در مكانيابي پاركينگ
•6روش شناسی مدیریت پارکینگ در GIS
•7محدوديت در مكانيابي پارکینگ
•8مدیریت پارکینگ ها
•9انواع پارکینگ ها
•10انواع پارکینگ غیر حاشیه ای
•11سایر پارکینگ ها
 
•1مطالعه موردی
•2موقعیت حوزه مورد مطالعه
•3روش کلی مورد استفاده در مکانیابی
•4فرآیند و معیار های موثر در مکانیابی
•5وزن دهی به معیارها
•6آماده سازی لایه ها
•7ارزش گذاری و تلفیق نهایی معیارها
منابع
 
 
اهمیت و ضرورت پارکینگ
—هر سال 8760 ساعت است و اگر فرض كنيم كه هر اتومبيل در طول سال به طور متوسط بيست هزار كيلومتر مسافت بپيمايد و متوسط آن 40 كيلومتر در ساعت باشد مدت زماني كه يك اتومبيل در سال به طور متوسط در حركت است برابر با 400 ساعت مي شود. بنابراين، هر اتومبيل به طور متوسط 8360 ساعت در سال در حال توقف است و احتياج به محلي براي توقف دارد. اين محاسبه ساده نشان مي دهد كه مدت زمان نياز هر اتومبيل به پاركينگ به مراتب بيشتر از مدت زمان حركت آن است.
—
—نتیجه: به دلیل رشد بالای شهر نشینی، افزایش جمعیت و مسافرت های درون شهری، امروزه کلان شهرها با کمبود فضا برای پارک خودرو دست به گریبانند. همین مهم ضرورت ساخت پارکینگ را بیش از پیش تقویت می کند.
 
مفاهیم و دیدگاه ها

     تقاضای پارکینگ

—تقاضاي پاركينگ عبارت است از تعداد فضاي پاركي كه براي پارك نمودن سواري هاي شخصي در طول مدت توقف آنها در محدوده مورد مطالعه پاركينگ نياز است. (مختاري،15،1388)

    

     سطح توقف خودرو

—متوسط سطحي كه براي توقف هر اتومبيل در نظر گرفته مي شود، 14 متر مربع است. اگر متوسط تعداد سرنشين هر اتومبيل دو نفر فرض شود، به طور متوسط، هر سرنشين اتومبيل به حداقل 7 متر مربع از سطح شهر براي ايجاد پاركينگ نياز دارد و چون اتومبيل وسيله شخصي است، حداقل دو جاي پارك لازم دارد؛ يكي در محل سكونت و ديگري در محل كسب و كار يا محلهايي نظير مراكز خريد و مركز شهر. (شاهی،85،1376)
—
 
—مکان یابی پارکینگ
—

    "مكانيابي پاركينگ يعني پيدا كردن محلي مناسب براي احداث پاركينگ كه هم از لحاظ هزينه و هم از نظر پاسخ گويي به نيازهاي منطقه مورد مطالعه، مكان بهينه باشد." (ذکرالهی،2،1380)

 

مکان‌یابی فعالیتی است که قابلیت‌ها و توانایی‌های یک منطقه را از لحاظ وجود زمین مناسب و کافی و ارتباط آن با سایر کاربری‌های شهری به منظور انتخاب مکانی مناسب برای کاربری خاص مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. شاخص‌های زیادی در این فرایند کاربرد دارند که استفاده از این شاخص‌ها به اطلاعات صحیح و کامل از مکان نیازمند می‌باشد که پس از تجزیه و تحلیل این اطلاعات جمع‌آوری شده و با ارزیابی گزینه‌های مختلف امکان تصمیم‌گیری مکانی وجود خواهد داشت.

 

—

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file178_1898402_2267.zip4 MB

پاورپوینت بودجه بندی بر مبنای فعالیت

پاورپوینت بودجه بندی بر مبنای فعالیت 24اسلاید چکيده محتواي فايل: بودجه بندی بر مبنای  فعالیت مقدمه بودجه ، برنامه پیش بینی شده مدیریت به منظور استفاده از منابع واحد تجاری برای یک دوره زمانی آتی است که در قالب اطلاعات کمی بیان می شود، به عبارت دیگر بودجه توصیف مقداری اهداف مدیریت و بیانگر مراحل و راه های رسیدن به این اهداف می باشد. در واقع بودجه ابزاری مفید برای هماهنگی و اجرای برنامه ها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت درباره آنزیم ها

پاورپوینت درباره آنزیم ها 27اسلاید چکيده محتواي فايل: آنزیم ها ترکیباتی متشکل از پروتئین ها هستند که دارای بخش یا بخش های غیر پروتئینی نیز می باشند.   در بیوشیمی آنزیم ها سرعت واکنش های بیوشیمیایی را تنظیم می کنند.   در قدیم برای نامگذاری آنزیم ها پسوند آز به نام سوبسترای (ماده اولیه که آنزیم روز آن اثر می کند)  آنزیم افزوده می شد   مثال: 1- لیپاز 2-آمیلاز 3- ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت آمیب های با زندگی آزاد

پاورپوینت آمیب های با زندگی آزاد 48اسلاید همراه باتصویر چکيده محتواي فايل: آمیب های با زندگی آزاد مننگوآنسفالیت و کراتیت:   گونه های متعددی از آمیب های تاژکدار با زندگی آزاد و یا آمیب های دیگر از مایع نخاع و مغز بیمارانی که به علت مننگوآنسفالیت فوت کرده اند، جدا و کشت داده شده است و اغلب این موارد ناشی از گونه های نگلریا ، نگلریافاولری، که دارای هر دو مرحله ی تا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت نمادفروهر

نمادفروهر 14اسلاید از آنجا که هر کشوری و ملتی نشانه و سمبلی ویژه از خود دارند ایرانیان یکی از کهن ترین مردمانی هستند که سمبلی بسیار شگفت انگیز و سرشار از فرهنگ و دانش و خرد از خود بر جای گذاشته اند که با اندوه فراوان ما ایرانیان از آن ناآگاه هستیم این نشان فروهر یا فره وشی نام دارد که قدمت آن نزدیک به 4000 سال تخمین زده شده است و تاریخچه آن به پیش از زایش زرتشت بر میگردد. نکته بسیار شگفت انگیز ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه