دانلود فایل های دانشجویی , دستورالعمل های اجرای.مستندات.روش های اجرایی.تحقیق ,مقاله , پاورپوینت و ...

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

pic1 pic2 pic3

پاورپوینت بیماری آسیت درجوجه ها

پاورپوینت بیماری آسیت درجوجه ها

 

 

29اسلاید

نامهای دیگر

                    بزرگ شدن بطن راست قلب

                    فشار بالای سرخرگی

                    آب آوردگی شکم

 

انتخاب ژنتیکی وسیع برای رشد، تولید گوشت بیشتر و ضریب تبدیل غذایی بهتر منجر به بروز تغییرات فیزیولوژیکی زیادی شده است. یکی از این تغییرات افزایش بروز بیماریهای متابولیکی مانند آسیت می باشد.  از لحاظ اقتصادی آسیت یک بیماری مهم  در  طول 2 دهه گذشته می باشد.

مدت زمان لازم برای رسیدن به وزن بازاری برای جوجه های گوشتی در سال 1950 ، 14 هفته بوده ولی پرندگان امروزی در 6 هفتگی با وزن 6/2 کیلوگرم قابل عرضه به بازار می باشند. متاسفانه ظرفیت ششها برای نیاز به تقاضای اکسیژن  برای رشد سریع جوابگو نمی باشد. اگر رشد ششها در مقایسه با رشد سایر قسمتهای بدن کمتر باشد باعث ایجاد آسیت می گردد. 

آسیت زمانی اتفاق می افتد که یک عدم تعادلی بین مقدار اکسیژن قابل دسترس و اکسیژن  مورد تقاضا طیور وجود داشته باشد.

آسیت از طریق تجمع مایع در محوطه بطنی شکمی که به واسطه حوادث مرتبط با نیاز به تامین مقادیر بالای اکسیژن برای بافتها ایجاد می گردد ایجاد می شود.

این وضعیت بیشتر در پرندگان گوشتی نر که دارای رشد سریع که در ارتفاعات بالا پرورش داده می شوند و اندکی تحت تاثیر استرس سرما هستند، شایع است.

مقدار تلفات معمول 5-12% ولی در مواقع حاد تا 25% هم دیده می شود.

آسیت به وسیله تجمع مایع در محوطه بطنی مشخص می گردد که به همین دلیل آب آوردگی شکم نیز نامیده می شود.

مایع تجمع یافته در محوطه بطنی پلاسمایی است که از کبد تراوش می شود و این اتفاق به عنوان نتیجه پایانی از سلسله حوادثی است که در نهایت به وسیله عدم کفایت اکسیژن در پرنده ایجاد می گردد.

نیاز به تامین اکسیژن                            

1- افزایش برونده قلبی و نهایتاً هیپرتروفی بطن راست

2-  همراه با عدم عملکرد دریچه های قلب

 3- افزایش فشار در سیاهرگها و ایجاد فشار در کبد و تراوش مایعات

این بیماری اولین بار به عنوان مشکل عمده در پرندگان پرورش یافته در ارتفاع بالا دیده شد، به طوری که تلفات در جوجه های گوشتی نر به طور معمول 20-30% بود.

 

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
2155_1981483_6436.zip7.6 MB

پاورپوینت انواع موادمخدر

پاورپوینت انواع موادمخدر     91اسلایدهمراه باتصویر   از 3500 سال پیش تریاک به تنهایی یا محلول در الکل مصرف می شده است . درسالهای980 تا 1037 میلادی ابن سینا از تریاک در درمان بیماریهای چشمی و اسهال استفاده می کرده است . مفهوم وابستگی و محرومیت ناشی از قطع مصرف این مواد در سال 1700 میلادی شناخته شد . کشف آزمایشگاهی مورفین در سال 1806 و کدیین در سال1832 بود .     در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت عناصر ضد مغذي - بازدارنده‌ها درتغذیه طیور

  پاورپوینت عناصر ضد مغذي - بازدارنده‌ها درتغذیه طیور   44اسلایدهمراه باتصویر بازدارنده‌هاي پروتئيني  -   لكتين‌ها لكتين‌ها گروهي از تركيبات  گل ي کوپروتئ ي ن ي  هستند كه در بافتهاي گياهي  خصوصا  لگومينه ي افت م ي  شوند و توانائ ي  به هم چسباندن گلبولها ي  قرمز خون جانوران مختلف را دارند.   نوع قند موجود در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت اثرتنش یرتولید عسل

پاورپوینت اثرتنش یرتولید عسل   53اسلایدهمراه باتصویر   یکی از عوامل توسعه پایدار و متوازن حفظ محیط زیست از طریق توسعه صنعت پرورش زنبور عسل بوده تا ضمن ارتقای کمی و کیفی محصولات تولیدی نظیر زراعی وباغی در اثر باروری و گرده افشانی کامل گیاهان توسط زنبور عسل است   تاریخچه صنعت پرورش زنبور عسل دنیا توسط دو عامل بسیار مهم 1/جرب های  Varroa و زنبورهای  Africanized مورد تها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت مقایسه نیازهای غذایی جداول جوجه‌های گوشتی راس 308 با NRC-1994جداول استاندارد

پاورپوینت مقایسه نیازهای غذایی جداول جوجه‌های گوشتی راس 308 با NRC-1994جداول استاندارد     12اسلاید   ´ بسیاری از کارشناسان تمایل به تنظیم جیره های غذایی دارند تا بتوانند نیازهای غذایی پرندگان (جوجه های گوشتی) را به طور کامل تامین کنند. سوال این است که آیا جداولی استاندارد  NRC  کفایت تامین این نیاز را می کند یا خیر. در این متن به تفاوت های بین جداول راس 308 ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه